Ми відкриті до додаткових пропозицій. Які умови можуть спонукати Україну переглянути свій план мирного врегулювання?
Варто зауважити, що про підготовку Україною мирного плану стало відомо ще після першого саміту миру. Мирний план міститиме шляхи реалізації кожного з пунктів формули миру.
Реалізацію пунктів Україна погоджує з іншими країнами на спеціальних конференціях. Станом на сьогодні таких конференцій пройшло вже дев'ять. За підсумками кожної з них учасники погоджують підсумкові комюніке.
Як розповів президент України Володимир Зеленський, мирний план мають підготувати у листопаді.
Мирний план має бути презентований Росії на наступному саміті, дата якого поки що не встановлена. На даний момент представники Кремля неодноразово підкреслювали, що держава-агресор не має наміру приєднуватися до цієї ініціативи, запропонованої Києвом.
На фоні виникнення китайсько-бразильської "альтернативи" мирному плану, президент України Володимир Зеленський підкреслив свою готовність внести зміни до свого мирного проекту, включивши в нього пропозиції від інших держав.
Він підкреслив, що ініціативи з боку інших держав повинні базуватися на положеннях Статуту ООН і сприяти встановленню миру. Тільки за цих умов Україна готова переглянути свій план дій.
"Ми готові, ми дуже відкриті. Але коли вони (мова про Бразилію та Китай - ред.) почули, що я готовий, вони сказали, що Україна хоче тільки свій план. Ні", - зазначав нещодавно глава української держави.
Зеленський також висловив можливість розробки спільного мирного плану для України в співпраці з іншими державами.
Як зазначив Андрій Єрмак, керівник Офісу президента України, інтеграція пропозицій від Китаю, Бразилії, Південної Африки та інших держав у українську ініціативу дозволить отримати додаткову підтримку.