Генеральний секретар НАТО Рютте прокоментував перший аспект "Плану перемоги": це складова частина ongoing переговорів, які продовжуються.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте висловив свою думку щодо першого аспекту Плану перемоги України, що включає пропозицію про вступ до Альянсу.

Цю інформацію наводить Цензор.НЕТ, посилаючись на УНІАН.

Генерального секретаря НАТО запитали, чи підтримує він перший аспект "Плану перемоги України", що стосується необхідності запрошення цієї держави до Альянсу, а також чи проводяться відповідні консультації з партнерами.

Рютте нагадав, що відвідав Київ два тижні тому і також розмовляв з президентом України Володимиром Зеленським на минулому тижні.

"Я маю глибоке розуміння всіх складових Плану перемоги. Як відомо, в НАТО у Вашингтоні ухвалили рішення про те, що шлях України до членства в Альянсі стане незворотним. Це було чітко озвучено. Ми активно співпрацюємо з нашими союзниками та Україною, щоб визначити, як можемо реалізувати наступні кроки ефективно та результативно", - підкреслив Рютте.

За словами Рютте, тривають активні дискусії щодо Плану перемоги України, і використовуються всі можливості для ухвалення подальших кроків. Він також зазначив, що відбувається безліч подій, що сприяють зближенню України з НАТО. Наприклад, на липневому саміті лідерів Альянсу у Вашингтоні було затверджено зобов'язання надати Україні 40 мільярдів євро до 2025 року. Окрім того, вирішено створити координаційне командування Україна-НАТО в німецькому місті Вісбаден. Україна також активно укладає двосторонні угоди з безпеки з численними країнами-членами Альянсу.

"Усе це, по суті, створює основу для майбутнього вступу до НАТО. Проте План перемоги не обмежується тільки запрошенням до членства в Альянсі. Він включає в себе безліч складових, про які сьогодні президент Зеленський детально розповів своєму парламенту", - зазначив Рютте.

Генсек Альянсу додав, що завжди такі плани є частиною перемовин, які й надалі тривають. Також він сказав, що з Україною ведеться робота, аби краще зрозуміти, чого прагнуть українці, і як це може допомогти припинити війну.

"В кінцевому підсумку, ключове, що потрібно досягти для України, це забезпечити її максимально вигідну позицію, коли український уряд ухвалить рішення про початок мирних переговорів. Українці повинні бути в потужній позиції в цей критичний момент," - зазначив Рютте.

"План перемоги" України

16 жовтня 2024 року у Верховній Раді президент Володимир Зеленський ознайомив присутніх з "Планом перемоги" для України.

Голова держави анонсував, що під час наступної сесії Європейської Ради буде представлено "План перемоги".

Після оголошення "Плану перемоги" у Верховній Раді Зеленський організував зустріч, куди запросив президента та керівників депутатських фракцій і груп.

Першим пунктом "Плану перемоги" є отримання запрошення до членства України в НАТО.

Related posts