Європейська комісія надасть фінансування для спостереження за українськими атомними електростанціями.

Європейський Союз і далі надаватиме підтримку українському енергетичному сектору, зокрема у підготовці до наступного зимового сезону.

Європейська комісія надасть фінансування для спостереження за українськими атомними електростанціями.

Європейська комісія виділяє три мільйони євро для підтримки моніторингових місій МАГАТЕ на українських атомних електростанціях. Ці фінансові ресурси будуть використані, зокрема, для місій на підстанціях, які є ключовими для функціонування АЕС. Про це повідомила пресслужба Міністерства енергетики 16 жовтня.

"Напади з боку Росії на ключові підстанції, що забезпечують функціонування українських атомних електростанцій, становлять суттєві ризики. Ми підтримуємо діяльність місій МАГАТЕ в цих важливих об'єктах і виділяємо 3 мільйони євро для задоволення необхідних потреб", – підкреслила єврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон.

Міністр енергетики Герман Галущенко висловив вдячність європейським партнерам за підтримку ініціативи, що стосується діяльності місій МАГАТЕ на підстанціях, які є критично важливими для атомних електростанцій.

Сімсон підтвердила, що Європейський Союз і надалі буде підтримувати енергетичний сектор України, зокрема в підготовці до наступної зимової пори. У свою чергу, Герман Галущенко висловив вдячність партнерам за їхню безперервну допомогу, яка включає як постачання обладнання, так і фінансову підтримку.

"Ми готуємося до ще однієї складної зими, адже рівень та інтенсивність російських атак зростають. Водночас завдяки, зокрема, і вашій підтримці, що надається як напряму обладнанням, так і через механізми Фонду підтримки енергетики України, ми імплементуємо концепцію децентралізованої розподіленої генерації, встановлюємо газові турбіни і газопоршневі установки, що допоможуть нам забезпечити електро- та теплопостачання у випадку відключень електроенергії", - зазначив міністр.

Ключову функцію в забезпеченні стабільності системи під час обмежень на електропостачання виконуватиме імпорт електроенергії. Він також висловив надію на оперативне ухвалення рішення ENTSO-E щодо підвищення максимальної пропускної здатності імпорту електроенергії з країн Європейського Союзу.

Особливу увагу було зосереджено на питаннях зміцнення безпеки енергетичних об'єктів. Галущенко підкреслив, що найефективнішим способом захисту енергетичного сектору є системи протиповітряної оборони.

Країна-агресор, Росія, має можливість знову розпочати широкомасштабні атаки на енергетичну інфраструктуру України. Таку заяву зробив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Литвиненко.

Нагадаємо, що в Харківській області було викрадено обладнання для енергетичних ремонтів, вартість якого перевищує 17 мільйонів гривень.

Related posts