Постійна підтримка для ветеранів. Міністерство соціальної політики полегшило процес отримання реабілітаційних послуг.

Таким чином, внесено корективи до постанови №321, яка визначає порядок надання допоміжних засобів реабілітації особам з інвалідністю, а також закріплює довічне право на їх отримання для військових, що втратили кінцівки.

Також планувалося суттєве спрощення процесу зміни окремих елементів протезу.

"Відтепер, у разі якщо вартість заміни не перевищує 15% граничної ціни протезу (для військовослужбовців з урахуванням трикратного збільшення), для процедури не потрібне оформлення висновку мультидисциплінарної реабілітаційної команди, ВЛК, ЛКК чи МСЕК. Достатньо рішення комісії протезно-ортопедичного підприємства. Це суттєво скоротить час заміни гільзи", - йдеться у заяві.

Зазначається, що протезно-ортопедичне підприємство, яке отримало заявку на проведення ремонту засобу реабілітації, буде зобов'язане до формування попереднього замовлення складати калькуляцію та завантажувати її до електронної особової справи.

"Це сприятиме прозорості розрахунку вартості ремонту засобів реабілітації", - пояснили в уряді.

Також повідомляється, що відтепер усім військовослужбовцям з ампутаційними куксами направлення на забезпечення допоміжними засобами реабілітації буде довічним (крім крісел колісних з електроприводом та електроскутерів).

На додачу, був вдосконалений механізм заміни втраченого чи пошкодженого засобу реабілітації. Уряд визначив вичерпний перелік необхідних документів, які подаються особами в таких випадках.

Окрім цього, була спрощена процедура отримання компенсацій за самостійно придбані реабілітаційні засоби для осіб із порушеннями слуху та зору на основі лише підтвердження інвалідності без додаткових комісій.

Було заплановано й інші прогресивні зміни, які мають велике значення для захисників.

Зокрема, уряд повідомив, що військовослужбовці, які зазнали травм або поранень під час захисту своєї країни, отримують адаптаційні засоби для реабілітації з подвоєним збільшенням їх вартості. Це положення діє незалежно від того, чи звільнені вони із збройних сил під час лікувального процесу та реабілітації.

Ми вже ділилися інформацією про те, як в Україні можна скористатися безкоштовним протезуванням та які умови потрібно виконати для цього.

Related posts