Доктор Хаус відходить від куріння: вчений інфікував себе небезпечними вірусами в надії подолати рак.

Жінка вчинила безпрецедентний вчинок, що нагадує елементи сюжету науково-фантастичного кінематографа.

Віруси у свідомості більшості людей асоціюються з хворобами, але насправді їхня функція в нашому житті є значно складнішою. Саме тому дослідники вже тривалий час розмірковують про можливості використання вірусів для користі людства.

Неймовірна історія трапилася з вірусологинею Беатою Халассі з Загребського університету в Хорватії. У 2020 році, у віці 49 років, їй поставили діагноз рак грудей на місці попередньої мастектомії. Зрозумівши, що другий курс хіміотерапії може виявитися для неї фатальним, жінка вирішила взяти ситуацію під контроль і звернулася до онколітичної віротерапії (OVT). Її наукова стаття була опублікована в журналі Vaccines.

Оскільки ідея застосування вірусів проти раку ще науково не доведена і перебуває на дуже ранньому ступені розвитку, Халассі дуже ризикувала. Однак попри це, у неї все вийшло і рак третього ступеня був переможений.

OVT передбачає використання вірусів для атаки ракових клітин та провокації відповіді людського імунітету. Хоча вже були певні випробування в цій галузі, проте зараз немає жодного агента, який був би схвалений для лікування раку грудей хоч десь у світі.

Халассі для свого дослідження взяла віруси двох дуже неприємних захворювань -- кору та везикулярного стоматиту. Вибір був обґрунтований тим, що вчена мала досвід роботи з ними і тому, що людство знає як з ними боротися.

Протягом двох місяців у пухлину вводили коктейль з вірусів. Дослідження відбувалося під контролем онкологів, які були готові втрутитися, якщо виникнуть ускладнення. На щастя, цього не знадобилося, оскільки метод виявився успішним, як і прогнозувала Халассі.

Пухлина, в результаті дії імунних клітин, зменшилася, стала більш м'якою та відокремилася від м'язової тканини, що дало можливість для її хірургічного видалення. Незважаючи на те, що основною новацією цього методу було використання двох вірусів одночасно, дослідниця все ж мала сумніви щодо необхідності публікації отриманих результатів.

Річ у тому, що подібні експерименти піднімають етичну дилему. Вчені побоюються, що підхід Халассі підштовхне інших людей відмовлятися від перевірених методів лікування та віддавати перевагу методам, які можуть бути шкідливими.

У будь-якому разі, Халассі оприлюднила результати свого дослідження через чотири роки після того, як подолала рак. Наразі вона отримала фінансування для продовження досліджень у сфері OVT, спрямованих на боротьбу з онкологічними захворюваннями, хоча поки що це стосується лише домашніх тварин. Вчена також вважає, що навряд чи хтось захоче використовувати її методи для самолікування, оскільки вони вимагають значних знань та навичок у вірусології.

Як було зазначено раніше, дослідники виявили, що реброплави здатні зливатися з іншими особинами свого виду після отримання травм. Це означає, що два організми фактично стають одним цілим.

Related posts