До 5 мільйонів: МВС оцінило кількість незареєстрованої зброї у громадян України (відео)

Заступник міністра МВС Богдан Драпатий зазначив, що міністерство не здатне точно підрахувати кількість незареєстрованої зброї, яка перебуває у володінні громадян України. Він також повідомив, що до грудня 2024 року власники такої зброї зможуть її задекларувати за спрощеною процедурою.

Українці з 2014 року отримували вогнепальну зброю різними шляхами: під час бойових дій, перебуваючи на окупованих територіях, у перші дні війни для захисту країни, або як нагороду. З листопада 2024 року набуде чинності закон, що зобов'язує зареєструвати таку зброю або здати її до правоохоронних органів. У телемарафоні про проблему незареєстрованої зброї розповів заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драпатий.

Драпатий пояснив, що громадяни України дійсно мають трофейну зброю, яку вони роздобули, наприклад, під час тимчасової окупації, або у бою. Крім того, є незареєстрована зброя, отримана від Сил оборони на початку вторгнення. Зі слів посадовця, на руках у населення -- від 2 до 5 млн одиниць. Ці числа -- оцінки західних партнерів, оскільки у МВС немає методики, щою з'ясувати реальні обсяги.

"Драпатий зазначив, що від двох до п'яти мільйонів одиниць незареєстрованої зброї можуть перебувати у населення. Цей закон дозволить задекларувати таку зброю, що дасть можливість її облікувати та отримувати точну інформацію про неї."

24 серпня президент України підписав закон №9538, який спрощує процес реєстрації та декларування зброї, боєприпасів і трофейної зброї. Закон набуде чинності 25 листопада 2024 року. Відповідно до цього законодавчого акта, громадяни упродовж 30 днів повинні звернутися до підрозділів МВС і повідомити про наявну у них незареєстровану зброю. Це стосується пістолетів, автоматів, мисливських рушниць: обов'язковому декларуванню підлягає вся вогнепальна зброя калібру до 12,7 мм, гладкоствольна до 20 мм, та боєприпаси до неї. Починаючи з грудня 2024 року, для повідомлення про порушення закону можна буде звертатися за номерами 1120 та 102. Зброю, отриману у перші дні війни без відповідних документів, також необхідно декларувати та здати протягом 90 днів після завершення воєнного стану.

Нагадаємо, що 30 серпня народна депутатка Людмила Буймістер роз'яснила важливі аспекти економічного бронювання, які враховуватимуться під час ухвалення рішень у Верховній Раді. У той же час, на розгляд парламенту надійшов законопроєкт, який може дозволити корупціонерам уникнути покарання.

Related posts