Організатори ЛГБТ-фестивалю в Києві вибрали не найкращий час для проведення заходу, що викликало активну реакцію в онлайн-просторі.

Організатори Kyiv Pride оголосили про проведення в Києві благодійного освітнього фестивалю під назвою "Квір пропаганда фест", який відбудеться 23 та 24 листопада. Однак варто зазначити, що 23 листопада в Україні відзначається День пам'яті жертв Голодоморів.

На таку невдалу дату ЛГБТ-фесту звернули увагу користувачі соцмережі. Українці різко негативно сприйняли цю новину та миттєво відреагували у соцмережах.

Відомо, що громадська організація Kyiv Pride, яка займається просвітницькою діяльністю щодо ЛГБТ-спільноти серед українців, вирішила провести в столиці освітній фестиваль.

Захід планувався організувати 23 та 24 листопада. Фест має стати благодійним та його назвали "Квір пропаганда фест".

І все було б нормально, але українці помітили, що дата фестивалю від Kyiv Pride збігається з Днем пам'яті жертв Голодоморів. Цьогоріч цей день випадає на 23 листопада.

Цей факт викликав обурення серед українців, і вони почали активно залишати негативні коментарі. Організаторів фестивалю закликали утриматися від "провокацій" і розглянути можливість перенесення дати свого заходу.

Нагадуємо, що кожного року в четверту суботу листопада відзначається День вшанування пам'яті жертв голодоморів, серед яких найтрагічнішим вважається Голодомор 1932-1933 років.

У цей день пам'ять про мільйони українців, убитих під час геноциду, вшановують хвилиною мовчання та запалюванням свічок. Цього року ця дата припадає на 23 листопада.

У листопаді 2022 року Ірландія та Молдова визнали Голодомор геноцидом українського народу. При цьому в посольстві Ірландії тоді наголосили, що це рішення є історичним. Слідом за ними те саме зробила Німеччина.

У грудні Європейський парламент, долучившись до численних країн, визнали Голодомор як геноцид українського народу.

Раніше "Телеграф" інформував про те, що на Київ Прайд з’явилися співробітники ТЦК, і організатори події відразу висловили занепокоєння щодо порушення прав ЛГБТ-спільноти. Учасники та представники прайд-руху підкреслили, що усвідомлюють значення мобілізації та заходів для її підтримки, проте вважають це обмеженням прав ЛГБТ-людей.

Related posts