Дезінформація як інструмент: Як Путін маніпулює неправдою для ослаблення демократичних держав

Фейкові новини розповсюджуються в соціальних мережах на 70% частіше.

Коли мова заходить про війну дезінформації, Володимир Путін безсумнівно є експертом у цій сфері. Недавній випадок, пов'язаний з Міністерством юстиції США, ще раз підтверджує це, оскільки в ньому стверджується, що Росія систематично намагалася вплинути на президентські вибори в Америці.

Серед цілей, які ставить перед собою росія, є не лише прагнення вплинути на майбутні вибори в США, а й спроби підірвати суспільну підтримку України та знецінити авторитет США, Великої Британії та НАТО в цілому. Однак, одержимість путіна дезінформацією свідчить про його слабкість. Це вказує на його глибоке переконання в тому, що громадяни та виборці позбавлені власних думок і волі; їхні переконання він вважає результатом маніпуляцій з боку своїх спецслужб та інших інститутів влади.

Про це пише Bloomberg.

Сумна правда полягає в тому, що зараз Путін, ймовірно, може заощадити трохи грошей. Коли є такі люди, як Дональд Трамп, Ілон Маск або британський політик Найджел Фарадж, які розпалюють соціальний конфлікт і посилюють дезінформацію.

На платформі Twitter щомісяця з'являється приблизно 6 мільярдів публікацій, з яких близько третини стосується політичних тем. Це число значно перевищує обсяги контенту, що генерується російськими "тролями". Хоча визначити точну кількість постів з умисною дезінформацією важко, дослідження Массачусетського технологічного інституту вказує на те, що фейкові новини поширюються в соцмережах на 70% частіше.

Related posts