Деякі громадяни України можуть отримувати знижені пенсійні виплати: експерти виявили причини цього явища.
Дізнайтеся, чому пенсійні виплати можуть бути заниженими та які помилки виникають при їх розрахунку.
Часто люди похилого віку зустрічаються з ситуацією, коли їхні пенсії не відображають дійсні фінансові реалії. Це, як правило, викликано помилками у розрахунках зарплатного коефіцієнта, згідно з повідомленням видання "На пенсії".
Чому виникають проблеми з нарахуванням пенсії?
На сьогоднішній день процес обчислення пенсій виконується в автоматизованому режимі. Інформація про трудовий стаж та заробітну плату вводиться в комп'ютерну систему, після чого спеціальна програма проводить розрахунки згідно з алгоритмами, визначеними законодавчими актами.
Нагадуємо! Індивідуальний коефіцієнт заробітної плати обчислюється шляхом ділення доходу за кожен місяць на середній рівень зарплати в країні за відповідні періоди. З отриманих показників визначається середнє значення, яке використовується при обчисленні пенсійних виплат.
До 2004 року було дозволено подавати інформацію про зарплату з погодинною деталізацією. Проте після прийняття закону про обов'язкове державне пенсійне страхування ці правила були змінені, і тепер коефіцієнт зарплати розраховується для кожного місяця окремо. Важливо зазначити, що до 1992 року Державна служба статистики щороку надавала дані про середню заробітну плату в країні, а починаючи з 1992 року, ця інформація стала публікуватися щомісяця.
У 2013 році були внесені зміни до законодавства: у випадку, якщо для визначення пенсійної виплати подається документ, що підтверджує зарплату за період до 1992 року, середня зарплата по державі за конкретний рік буде враховуватися як середньомісячна зарплата за відповідні часові проміжки.
Читайте також:
Це смачніше, ніж окрошка: зірка "Мастер Шеф" дала простий рецепт холодного супу
Бездоганне сполучення: рецепт унікального салату з моркви по-корейськи з грибами.