За інформацією Міністерства соціальної політики, витрати держави на спеціальні пенсії складають 120 мільярдів гривень щорічно, при цьому близько половини отримувачів є представниками силових структур.

За девʼять місяців 2024 року держава витратила на спецпенсії близько 88 млрд грн, до кінця року ця сума може зрости до 120 мільярдів гривень.

Про це у Міністерстві соціальної політики повідомили у відповідь на запит української редакції Forbes.

За даними міністерства, в Україні майже 160 000 людей отримають спецпенсії, з них майже 77 000 - це працівники силових органів та правоохоронці.

Як раніше інформувала голова Рахункової палати Ольга Піщанська, Пенсійний фонд щорічно виділяє 66,5 мільярда гривень на виплату підвищених пенсій для працівників силових структур та "чорнобильців", які отримали ці надбавки завдяки рішенням судів.

За її словами, під час аудиту Пенсійного фонду з'ясувалося, що законодавчі прогалини створюють умови для отримання пенсій у підвищених розмірах пенсіонерами, що були військовослужбовцями силових структур та особами, які проживають у радіоактивно забрудненій місцевості.

Яким чином прокурори отримують значні спеціальні пенсії?

Наприклад, завдяки недолікам у законодавстві та підтримці з боку судів і МСЕК, прокурор може оформити пенсію після 10 років служби, продовжуючи працювати і отримуючи додатково 90% зарплати з державного бюджету, повідомляє Telegram-канал "Монополіст".

Відповідно до законодавства України, яке регулює діяльність прокуратури, з 2020 року прокурори мають можливість виходу на пенсію лише після 25 років служби. Проте, якщо прокурор отримує інвалідність I або II ступеня, він може вийти на пенсію вже після 10 років стажу. Для звичайних громадян вимога щодо стажу становить 35 років. Таким чином, прокурори, які залишаються активними у своїй професії, мають можливість додатково отримувати пенсійні виплати, що стосуються їхньої роботи.

У Україні загальна величина пенсії не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів для осіб, які не працюють, на місяць. З січня 2024 року цей мінімум становитиме 2 361 грн. Проте прокурори та інші представники так званих "спеціальних пенсій" успішно оскаржують це обмеження в судах, спираючись на рішення, ухвалене Конституційним Судом за запитом своїх колег з Верховного Суду.

Related posts