Чи дійсно смартфони можуть спричиняти рак? Коментар від ВООЗ - Техно bigmir)net

Ілюстративне зображення / Getty Images

Питання про те, чи існує зв'язок між використанням мобільних телефонів і ризиком розвитку раку мозку, обговорюється вже багато років. Однак нове велике дослідження ВООЗ може остаточно прояснити ситуацію.

Ознайомтеся також: Мед манука може виявитися важливим інструментом для виявлення ракових захворювань.

Історія бере свій початок у 1993 році, коли мешканець Флориди Девід Рейнард подав судовий позов проти компанії NEC America. Він стверджував, що радіація від мобільного телефону стала причиною раку мозку у його дружини, яка, на жаль, померла. Хоча суд у 1995 році відхилив його позов, цей випадок спровокував активні дискусії і надовго закріпив думку про можливу канцерогенність смартфонів.

У 2011 році Всесвітня організація та Міжнародне агентство з вивчення раку віднесли випромінювання мобільних телефонів до можливих канцерогенів для людини. У 2016 році дослідження на гризунах продемонструвало, що випромінювання від телефонів спровокувало онкологію мозку і надниркових залоз у них.

Новий масштабний аналіз охопив більше 5000 попередніх досліджень, з яких 63 були розглянуті більш детально. Виявлено, що, незважаючи на істотне зростання використання мобільних телефонів протягом останніх двох десятиліть, не спостерігається збільшення випадків раку мозку або інших онкологічних захворювань голови та шиї, навіть у тих, хто користується телефонами більше 10 років. У процесі дослідження також розглядалися вплив радіохвиль від мобільних вишок і характер професій, що пов'язані з підвищеним впливом радіочастотного випромінювання. Результати залишаються незмінними.

Нагадаємо, що раніше ми згадували про те, що зморшки на руках можуть бути ознакою серйозних захворювань.

Читайте також: Шанс врятуватися від смерті: розпочато випробування першої вакцини від раку легенів

Приєднуйся до нашого Telegram-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин першим!

Related posts