Чи розпочнуть російські війська використання ФАБ-9000 проти України?
Росія здійснила єдине тестування цієї бомби ще в 2007 році.
На фоні повідомлень про можливе використання Росією потужної авіабомби ФАБ-9000 в Україні, які поки що не отримали підтвердження від офіційних джерел, у українців з’явилися питання. Зокрема, чи здатний Кремль насправді скинути на наші міста цей надпотужний неядерний боєприпас.
Видання Defence Express займалося дослідженням цього питання. Відзначається, що Російська Федерація володіє важкими бомбардувальниками Ту-16, які в історичному контексті асоціюються із застосуванням дев'ятитонних бомб.
Адже ще в період війни в Афганістані з 1979 по 1989 рік СРСР використовував бомби ФАБ-9000. Тим не менш, починаючи з 1990-х років, літаки Ту-16 були виведені з експлуатації як в Росії, так і в Україні.
Отже, частину цих літаків перетворили на металобрухт, а інші були утилізовані або використані в експериментальних програмах. Таким чином, ймовірність наявності в Росії справного носія для ФАБ-9000 є вкрай низькою.
Однак ще минулого року колишній керівник "Роскосмосу" Дмитро Рогозін виступив з ініціативою оснастити ракету-носій "Союз" дев'ятитонною бомбою. Таким чином, він пропонував використовувати ФАБ-9000 для ударів по містах України.
Однак, публікація підкреслює, що ця концепція виявилася технічно недосяжною. Тим не менш, сам факт існування такої ідеї свідчить про те, що російська сторона продовжує шукати шляхи для використання великокаліберних бомб у атаках на Україну.
Але, попри їх намагання це втілити, наразі таку інформацію слід піддавати сумнівам. Хоча росіяни, публікуючи її у своєму інфопросторі, намагаються налякати українців та посіяти паніку у суспільстві.
Цей боєприпас є найсильнішим неядерним озброєнням у Росії. Він класифікується як авіаційна бомба з об'ємним вибухом і часто називається "батьком всіх бомб". Відомо, що Російська Федерація провела тільки одне випробування ФАБ-9000 в 2007 році.
ФАБ-9000 здатна бути скинута з висоти до 16 000 метрів при максимальній швидкості 1200 км/год. Під час вибуху виникає потужна ударна хвиля, яка поширюється в радіусі від 65 до 75 метрів. Це явище є смертельним для людей, які перебувають на відстані до 200 метрів.
Раніше "Телеграф" повідомляв, що авіаційний експерт поділився своїми думками про те, яким чином Україна здатна протистояти КАБам Російської Федерації.