Бутусов повідомив, що 49 прокурорів Хмельниччини отримали статус інвалідів. Костін ініціював проведення розслідування з цього приводу.
Генеральний прокурор Андрій Костін видав наказ про проведення службового розслідування у зв'язку з оприлюдненими даними про те, що 49 прокурорів із Хмельницької області отримали статус інвалідів. Це рішення стало відповіддю Офісу генерального прокурора на розслідування, проведене головним редактором Цензор.нет Юрієм Бутусовим.
У відомстві повідомили, що службове розслідування включатиме перевірку не лише даних, пов'язаних із прокуратурою Хмельницької області, але також і інших прокуратур.
Комісія, відповідальна за проведення службового розслідування, вже приступила до збору даних та документів з метою з'ясування цих обставин.
Раніше 16 жовтня Бутусов оприлюднив розслідування, в якому стверджує, що майже всі прокурори Хмельницької області виявились інвалідами другої групи - згідно з рішенням головної лікарки Медико-соціальної експертної комісії Тетяни Крупи, яку заарештували за підозрою в незаконному збагаченні.
Журналіст, спираючись на власні джерела, склав попередній список прокурорів-інвалідів з Хмельницької прокуратури, зазначивши, що він може бути доповнений. У цьому переліку виявилося 49 осіб, серед яких прокурор Хмельницької області Олексій Олійник та його дружина Ірина, котра до 2024 року займала посаду в цьому відомстві.
Бутусов наголошує, що протягом багатьох років працівники прокуратури отримували і продовжують отримувати інвалідні пенсії з державного бюджету, відповідно до розпоряджень очільника Пенсійного фонду Олександра Крупи, сина керівниці МСЕК.
"Співробітники обласної прокуратури виявили, що сім'я прокурора Олійника отримала 2,5 мільйона гривень з фондів, призначених для пенсіонерів. Олексій Олійник, який вперше оформив свою пенсію у 2017 році у 37-річному віці, отримав тоді 34 397 гривень. У 2023 році він разом із дружиною Іриною Олійник вже отримали по 251 260 гривень кожен", - зазначено у розслідуванні.
Визначити обсяги видачі інвалідних свідоцтв та пенсій у прокуратурі досить складно, оскільки, за словами Бутусова, близькі члени сімей прокурорів, які не працювали в цьому відомстві, також мають статус інвалідів.
"Журналіст повідомив, що якщо підсумувати пенсії, отримані 50 прокурорами-інвалідами, які були виявлені нами, загальна сума, сплачена з бюджетних коштів, сягає щонайменше 54,1 млн грн. Деякі з них почали отримувати пенсії ще з 2016 року, тоді як інші – нещодавно."