Навіть поліцію можуть залучити: міський голова Івано-Франківська розповів, яким чином функціонуватим система мовних інспекторів.
Їхня діяльність не зводитиметься лише до висловлення зауважень.
У жовтні в Івано-Франківську стартує новий проект – мовні інспектори. На сьогоднішній день вже 74 особи висловили бажання приєднатися до цієї ініціативи.
Про це в ефірі радіо "Західний Полюс" розповів мер Івано-Франківська Руслан Марцінків. Він зазначив, що мовним інспектором може стати будь-яка людина.
"До завершення цього тижня ми сподіваємося отримати заявки від тих, хто бажає приєднатися. Після цього проведемо короткий відбір та навчання. У результаті, люди зможуть працювати в ролі громадських інспекторів та волонтерів", - наголосив Марцінків.
На думку міського голови, вони виконуватимуть свої обов'язки на волонтерських засадах і звертатимуть увагу на тих, хто спілкується російською у громадських місцях. Крім того, мовні інспектори зосередять свої зусилля на сприянні популяризації курсів української мови.
"Як у віртуальному, так і в реальному форматі, запрошуємо вас приєднатися! Наші волонтери та інспектори готові популяризувати ці курси та роздавати необхідні матеріали. Тож, будь ласка, завітайте та вчіть українську мову," – зазначив Марцінків.
Він підкреслив, що інспектори даватимуть зауваження у ввічливій формі. Якщо ж людина відповідатиме на це агресивно, інспектори будуть змушені викликати правоохоронців.
"Будуть казати про те, що ми просимо вас розмовляти державною мовою і популяризувати. Казати, якщо вам важко говорити українською мовою, то є онлайн-курси, є звичайні курси української мови, пройдіть навчання і вам буде легше спілкуватися українською мовою", -- підкреслив міський голова.
Нагадуємо, що на офіційному вебпорталі Кабінету Міністрів України була опублікована петиція, яка закликає до створення мовної поліції. У документі також висловлюється вимога про звільнення Тараса Кременя з посади уповноваженого із захисту державної мови.