Боррель підкреслив, що Сербії належить вирішити, чи прагне вона приєднатися до Європейського Союзу, чи зберегти близькі стосунки з Москвою.
Високий представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель заявив, що Сербії доведеться рано чи пізно почати узгоджувати свою зовнішню політику з позицією ЄС, якщо вона планує стати членом Євросоюзу.
За інформацією "Європейської правди", ці слова пролунали від нього під час прес-конференції, що відбулася в рамках представлення звіту Єврокомісії про досягнення країн, які прагнуть отримати статус кандидата.
Боррель підкреслив, що для Сербії, яка прагне стати членом Європейського Союзу, важливо синхронізувати свою зовнішню політику з загальною політичною стратегією ЄС. Це передбачає, зокрема, участь у європейських санкціях, які є ключовим елементом зовнішньої політики. Він також зазначив, що Європейський Союз не повинен мати жодних сумнівів щодо стратегічного вибору Сербії.
Він підкреслив, що в умовах сучасності "звичний бізнес" з путінською Росією є неможливим, і Європейський Союз не може залишатися байдужим до посилення зв'язків Сербії з Китаєм.
"Ми вважаємо, що нові країни-члени ЄС повинні усвідомлювати наші стратегічні занепокоєння в умовах сучасної геополітики. Вірю, що рано чи пізно нам доведеться узгоджувати свою зовнішню політику з політикою Європейського Союзу, інакше існуватиме ризик для нашого членства. Проте наразі ми все ще на стадії цього процесу," - зазначив головний дипломат ЄС.
У жовтні Сербія домовилася з російським "Газпромом" про додаткові поставки газу, для цього очільник сербської держкомпанії їздив до РФ.
Під час свого нещодавнього візиту до Белграда президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн висловила похвалу сербському президенту Александару Вучичу за його рішення не відправлятися на саміт БРІКС у Росії, а натомість зустрітися з нею та іншими європейськими лідерами.
Одночасно, згідно з інформацією, отриманою від ЗМІ, вона вирішила скасувати зустріч з прем'єр-міністром Сербії Мілошем Вучевичем через його нещодавню зустріч з російським міністром, під час якої обговорювалися питання "посилення економічної та загальної співпраці".