Заборгованість "Укренерго" на ринку балансування перевищує 16 мільярдів гривень, в той час як загальна сума боргів компаній досягає 34 мільярди гривень.

Цю інформацію озвучив в.о. голови правління компанії Олексій Брехт, передає РБК-Україна, посилаючись на "Інтерфакс-Україна".

"Борги "Укренерго" на БР наразі становлять понад 16 млрд грн, його учасників перед нами - понад 34 млрд грн", - сказав він у бліц-інтерв'ю.

Брехт зазначив, що частину своїх боргів компанія має намір погасити за рахунок коштів від продажу потужності міждержавного перетину для імпортно-експортних операцій з е/е.

"Цього року ми вже отримали необхідне законодавче рішення і плануємо спрямувати на БР частину коштів, отриманих від розподілу доступу до мережі системи передачі. Протягом року ця сума може становити близько 1,5, а можливо, й 1,6 млрд грн. Ми вже майже завершили цей процес," - заявив голова НЕК.

Другим джерелом погашення боргів він назвав пропорційне спрямування на БР і "ГарПок" (у межах спецзобов'язань з оплати зеленої е/е) коштів від економії на диспетчеризації у 2023 і 2024 роках.

"Ми сподіваємося на потрібні зміни в законодавстві. На нашу думку, загальна сума погашення боргів у зв'язку з ухваленням цих змін складе від 12 до 15 мільярдів гривень", - зазначив Брехт.

Він також додав, що компанія очікує погашення цьогоріч НАЕК "Енергоатом" боргів перед постачальниками універсальних послуг (за даними "ГарПоку" на кінець вересня приблизно 10 млрд грн - ЕР), які зі свого боку перерозподілять відповідні кошти на погашення своїх боргів перед "Укренерго" та операторами системи розподілу (ОСР).

"Існує стримане сприйняття того, що в цьому році зобов’язання "Енергоатому" будуть виконані. Це дозволить нам підвищити виплати за ПСО та на БР," - підкреслив керівник "Укренерго".

Як повідомлялося, борг ДП "Гарантований покупець" перед ВДЕ складає близько 35,8 млрд грн. На думку інвесторів, держава має пріоритезувати розвиток зеленої енергетики України конкретними рішеннями та діями, які стимулюватимуть інвесторів вкладати кошти в цю галузь, будувати нові електростанції та зменшувати дефіцит потужностей в енергосистемі України.

Related posts