"Бомбовіз" КАБів: у Defense Express розкрили місію дрона "Охотнік"
На місці падіння такого дрона знайшли частини плануючої бомби УМПБ Д-30.
Серед решток російського безпілотника С-70 "Охотнік", який був збитий власними військовими, знайшли елементи плануючої бомби УМПБ Д-30. Цей вид авіаційних боєприпасів Росія почала застосовувати для атак на Харків ще з березня 2023 року.
Згідно з інформацією, опублікованою Defense Express, цей аспект свідчить про те, що Росія мала намір використовувати свій новий дрон як платформу для доставки авіаційних бомб. Можливо, вибір бомб УМПБ Д-30 замість більш звичних УМПК пов'язаний з тим, що боєзапас С-70 розташовується в внутрішніх відсіках, що забезпечує технологію малопомітності, і бомби УМПК просто не можуть бути розміщені в них.
Крім того, безпілотник УМПБ Д-30 демонструє вищу дальність дії в порівнянні з УМПК — до 90 км. Це надає дрону "Охотнік" можливість виконувати завдання з більшої відстані, що підвищує безпеку операцій. Влада Москви вважає таку комбінацію ефективним рішенням, адже для виконання ризикованих атак використовується тільки безпілотник, експлуатаційні витрати якого, завдяки однодвигунній конструкції, є нижчими, ніж у пілотованих літаків, таких як Су-34.
Проте варто зазначити, що на даний момент у Росії немає серійного виробництва С-70 "Охотіик" -- є лише прототипи. Останній із них, четвертий за рахунком, був втрачений. Тож заяви про можливі ескадрильї цих дронів є скоріше пропагандистськими фантазіями. За офіційними даними "Ростеху", на кінець літа 2024 року тільки готувалося серійне виробництво, і випробування ще тривали. Втрата одного з передових прототипів може суттєво відкласти ці плани.
Аналіз залишків, проведений українськими експертами, має потенціал виявити важливі іноземні елементи. Це, в свою чергу, може сприяти виявленню та блокуванню шляхів постачання, ускладнюючи подальше виробництво подібних дронів в Росії.
Удень 5 жовтня українські військові збили в Донецькій області ворожу ціль. Спочатку повідомлялося, що "приземлили" російський літак Су-25, згодом заявляли, що йдеться про винищувач Су-34.
Проте згодом Андрій Коваленко, голова Центру протидії дезінформації при РНБО, зазначив, що новий російський безпілотник С-70 "Охотнік" також міг бути збитий.
При цьому, як вважає генерал армії, екскерівник Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж, "Охотнік" потрапив у зону дії українських РЕБів і втратив керування. Тому для того, щоб Україна не могла отримати весь зразок, російські системи ППО намагалися його збити.