Агроекспортери своєчасно репатріюють більше 80% валютних надходжень, зазначив Висоцький.
Індикатор своєчасного повернення валютних надходжень від експорту агропродовольчої продукції перевищує 80%.
Цю інформацію в ефірі телеканалу оголосив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, повідомляє Укрінформ.
У листопаді 2023 року була введена нова процедура експорту сільськогосподарських товарів, що охоплює процес повернення валютних надходжень. Як наслідок, рівень своєчасного повернення валютних коштів перевищує 80%, - зазначив Висоцький.
За словами заступника міністра, в даний час спостерігаються деякі затримки з поверненням, які складають приблизно 10-15%, що в еквіваленті становить від 3 до 3,5 мільярдів доларів. Він зазначив, що ситуація з поверненням валютної виручки покращилася, а обсяги неповернення у встановлені терміни зменшилися майже вдвічі - з 8 мільярдів до 3,5 мільярдів доларів.
Висоцький оголосив про впровадження нової процедури поглибленого контролю агроекспорту, яка буде реалізована в найближчі тижні.
За відповідним законопроєктом, експорт буде можливий лише після реєстрації податкової накладної, що дозволить експортувати продукцію тільки компаніям з прозорими документами. Відшкодування експортного ПДВ відбудеться після повернення валютної виручки.
Заступник міністра очікує, що ці нові, суворі заходи сприятимуть подальшому зменшенню як відсотка, так і обсягу потенційно неповерненої валютної виручки, з метою досягнення статистичної похибки в межах 3-5%.
Як було зазначено раніше, у липні 2024 року Національний банк України подовжив максимально допустимі терміни розрахунків за експорт деяких категорій аграрної продукції з 90 до 120 днів.