Аграрії розпочали посів озимих культур, однак посуха може негативно вплинути на врожайність -- Delo.ua

Українські фермери розпочали осінню посівну кампанію і вже засіяли 484,1 тисяч гектарів. Сільгоспвиробники з Вінницької, Львівської та Чернівецької областей приступили до посіву озимих зернових культур.

Про це повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Повідомляється, що загальна площа посівів становить 37,9 тисяч гектарів. У восьми областях аграрії висівають озимий ріпак, площа посівів якого складає 446,2 тисячі гектарів.

Зокрема, посіяно:

За інформацією Мінагрополітики, сільгоспвиробники Волинської та Тернопільської областей успішно завершили посів озимого ріпаку.

Цьогорічний передпосівний період в Україні відзначився складними погодними умовами, що загалом не сприяли накопиченню вологи в ґрунті. Такий висновок зробили експерти Національної академії аграрних наук у своєму серпневому звіті.

"Погодні умови нинішнього передпосівного періоду виявилися досить складними для отримання своєчасних сходів озимих зернових культур у разі проведення їх сівби в порівняно ранні строки, що є недоцільним та може призвести до зрідження посівів, а в окремих випадках і до пересіву озимини", - зауважують експерти.

Протягом останніх років на більшій частині території України, після закінчення календарного літа, майже завжди спостерігаються посушливі умови. Однак, це не заважає отримувати високі врожаї озимих зернових культур. Наприклад, у серпні 2018 року випало не більше 1 мм опадів, але середня врожайність озимої пшениці в 2019 році склала 4,16 т/га, а загальний валовий збір зерна досяг 28,8 млн тонн.

"Таким чином, на даний момент висловлювати значне занепокоєння через несприятливі умови для сівби є дещо передчасним. Однак, важливо не ігнорувати основні агротехнічні вимоги, що іноді трапляється під час сівби озимих зернових культур у деяких господарствах через тривалу несприятливу погоду", - зазначають фахівці.

Зауважимо, одночасно аграрії вже почали збирати кукурудзу. Станом на 30 серпня в Україні намолочено майже 33 млн тонн нового врожаю, який зібраний на площі 8 511 тис. га.

Related posts