Також на сайті
Дисертація
Наукові статті
Есе
Сайт
picture1
М. Балацького

Послуги


КонкурсиГоловна - Тетяна Луньова

Тетяна Луньова


Луньова Тетяна Володимирівна

Письменник, художник, дослідник, перекладач, видавецьЗа фахом я філолог, маю ступінь кандидата наук. Я могла б стати фізиком, біологом, озеленювачем-декоратором, спортсменом-марафонцем, інструктором з фітнесу, – але у будь-якому випадку я б ПИСАЛА й МАЛЮВАЛА.
Моє творче кредо – відповідальність перед власними текстами.


Дивіться інтерв’ю з Тетяною Луньовою у передачі “PRO читання” (телеканал ТОНІС, ефір від 07.11.2010) http://www.tonis.ua/videoteka/56.html

Читайте інтерв’ю з Тетяною Луньовою на сайті "Погляд" http://poglyad.com/blog/109/644/


Основна концепція діяльності (й життєдіяльності) – поєднання наукового та мистецького в єдине гармонійне, художньо значуще та морально чисте ціле. Тобто оптимістична спроба зреалізувати Ренесансний ідеал багатогранної людини в пост-пост-модерному контексті.
Загальний напрямок творчості – поєднання вербального та візуального, раціонально-логічного та стихійно-творчого, науково-виваженого та наївного, мудрого і щирого.


Народилася 6 квітня 1986 року в місті Києві. Київ мого дитинства – казкове місто квітучих каштанів, місто історичних оповідей, які перехоплюють подих і розбурхують уяву, місто театрів, музеїв і Андріївського узвозу, місто могутнього Дніпра і зеленого Гідропарку.
Навчання розпочала в Київській середній школі № 74.
У 1989 році разом з батьками переїхала до м. Полтави. У 1993 році закінчила із золотою медаллю Полтавську середню школу №3.
Вищу освіту здобула в Полтавському державному педагогічному інституті імені В.Г.Короленка за спеціальністю “Українська мова і література та англійська мова” (1993-1998 рр.). Отримала червоний диплом.
Під час навчання в інституті за особливі успіхи і здобутки була нагороджена Президентською стипендією. У травні 1997 року здобула 3 місце на Всеукраїнській студентській олімпіаді з української мови та літератури.
У 2000-2003 рр. навчалася в аспірантурі в Київському національному лінгвістичному університеті. У грудні 2006 року в цьому ж виші захистила кандидатську дисертацію на тему “Лексикалізований концепт ГАРМОНІЯ в сучасній англійський мові: структура і комбінаторика”.
Викладацьку діяльність розпочала в Полтавській середній школі №14: навчала англійської мови та англомовної літератури.
Після аспірантури викладала в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка англійську мову (практичний курс і теоретичні дисципліни). У листопаді 2005 року була обрана завідувачем кафедри англійської філології. З 2009 року була призначена відповідальною за міжнародні зв’язки університету. Виграла для університету грант від IREX (Ради Міжнародних Досліджень та Обмінів) на розвиток міжнародної діяльності й успішно реалізувала проект, створивши офіс міжнародних відносин.
Завдяки грантам від Lee University, IREX, Swedish Institute, Central European University пройшла стажування в США, Швеції, Угорщині відповідно.
З березня 2010 року повністю присвятила себе творчій діяльності.


Дослідник:

Є автором більше 50 наукових публікацій з питань когнітивної семантики, семіотики мови і культури, взаємодія мови і культури, актуальних аспектів методики викладання англійської мови.
Також є автором посібників для студентів.
Успішно взяла участь з доповідями у численних міжнародних конференціях в Україні, Європі та США.
Є членом таких наукових товариств: TESOL Ukraine, The Societas Linguistica Europaea.

Перекладач:
Перекладала документи і матеріали для сайту Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, а також анотації до наукових робіт (англійська- українська, українська-англійська).
Перекладала документи та усні промови для офіційних делегацій, котрі приймала Полтавська міська рада.
Зокрема, перекладала під час офіційної церемонії, присвяченої 300-річчю Полтавської битви (червень 2009 року).Письменник:

Писати поезію та прозу почала у школі. У студентські роки брала участь у роботі літературної студії “Заспів” (у Полтавському державному педагогічному інституті імені В.Г.Короленка). У травні 1995 року посіла 2 місце в обласному конкурсі молодих поетів.
Перший твір (вірш) був опублікований у газеті “Літературна Україна” у 1995 році. У 1997 році добірка поезій була надрукована в літературному альманасі “Поетичні студії”.
Після закінчення університету писала й опрацьовувала написане. На певний час зосередилася на науковій діяльності, але досвід вивчення мови та культури дуже збагачував творчу діяльність, котра прихованим потічком жила постійно.
Опубліковано також художньо-публіцистичні есеї: “Вікна” www.nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/Almpolt/2010_1/Lynova.pdf, “Точка, що зникає на горизонті (переглядаючи фільм “Vanishing point”)” http://www.nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/Almp...009_2/index.htm та “Недільна проповідь, рок-н-рол і супермаркет: короткі нотатки про молодість, або Враження одного дня в Клівленді” в Альманасі “Рідний край” (2009, 2010 рр.)
З березня 2011 року є членом Полтавської спілки літераторів.

Художник:
Малювати почала теж у школі.
Малюнки квітів були виставлені в Полтавському державному педагогічному університеті у 1999 р. – на персональній виставці з назвою “Бризки з крилець веселкового метелика”. Роботи є в приватних колекціях колег-українців та іноземців.
Улюблені фарби – акварелі, з ними у мене повне взаєморозуміння. Також люблю пастель, але нею працюю рідше.
Є автором обкладинки до книги Сергія Мирного “Чорнобильська комедія”.
Професійно малювати не навчалася. Однак розуміння композиції, кольору, ритму тощо сформувалося під час наукових когнітивних та семіотичних студій.
Виробила унікальну техніку малювання, за якої акварельні малюнки є не розмитими, а чіткими й насиченими. Чомусь не говорять про те, що акварель не лише приглушена, а може (й хоче!) бути насиченою, сонячною, яскравою – як вода, з якою вона поєднана своїм життям і смертю – вода теж не лише сіра, а міниться невимовно різними і нерідко яскравими кольорами... Також специфікою техніки є велика кількість дрібних деталей, які спонукають до споглядального спілкування з твором.

Видавець:

У червні 2010 року разом з чоловіком Луньовим Сергієм Михайловичем заснувала видавництво “Структури Гармонії” для реалізації креативних, щирих і добрих літературно-мистецьких проектів.
 

Розсилка
 
Усі права захищені. При використанні матеріалів сайту посилання на сайт видавництва "Структури Гармонії" ОБОВ'ЯЗКОВЕ!