Також на сайті
Дисертація
Наукові статті
Есе
Сайт
picture1
М. Балацького

Послуги


КонкурсиГоловна - Книги - Роман "Чорнобильська комедія" (Сергій Мирний)
Роман "Чорнобильська комедія" (Сергій Мирний)

Роман "Чорнобильська комедія" (Сергій Мирний)
Сергій Мирний
Роман “Чорнобильська комедія”. – Полтава: Структури Гармонії, 2010. – 274 с.
ISBN 978-966-2519-02-0
Ціна: 33 грн. (без вартості пересилки)
Кохання поліської красуні та офіцера радіаційної розвідки, що спалахує у зоні аварії ядерного реактора, по-новому висвітлює знамениту, але ще досі до кінця не зрозумілу Чорнобильську катастрофу. Розказана сміливо, дотепно, гостро, з глибоким знанням справи та симпатією до своїх героїв, історія зворушливого кохання у незвичайних, надзвичайних умовах – продовжує кращі традиції світової сатиричної літератури і життєдайного українського гумору. Імпульси здорової енергії та досвіду переможців, якими промениться “Чорнобильська комедія”, допоможуть успішно долати і наслідки Чорнобиля, і повсякденні проблеми сучасного, “нормального” життя.

Ця книга спрямована на розв’язання не лише художніх, а й соціальних проблем.

Книга “Чорнобильська комедія” видана до 14 грудня – Дня ліквідатора аварії на ЧАЕС – на знак пошани усіх тих, завдяки кому долалося Чорнобильське лихо.

Сергій Мирний належить до тих дуже не багатьох людей, які можуть жартувати на чорнобильську тему, – тобто і вміють, і мають право це робити. Влітку 1986 року, в перші місяці аварії, він був командиром взводу радіаційної розвідки в епіцентрі катастрофи, одержав подяку командувача Київським військовим округом за мужність і героїзм. Після цього він отримав другу вищу освіту за фахом “Довкілля: науки та політика”, став знаним у світі експертом з Чорнобиля та комплексного подолання радіаційних та техногенних аварій, зробив системне і чесне дослідження здоров’я ветеранів Чорнобиля, видане англійською мовою, написав ряд узагальнюючих наукових праць. Неймовірним пригодам радіаційних розвідників у Чорнобилі, безцінному досвіду, який вони набули, присвячені його повість “Хуже радиации” (премія журналу “Киносценарий”, Москва), кіносценарій “Пролом” (премія конкурсу “Коронація слова”) та “документально-комічний”, як його називає сам автор, роман “Живая сила (Чернобыльские байки)” (лауреат конкурсу журналу “Кореспондент” на кращу українську книгу 2009 року).

Особливу цінність надають тексту вставні документальні новели про історію радіації та ядерної енергії – свіжі й дотепні. Відкриття, перше захоплення та перші побоювання (часто необґрунтовано-смішні: “заборонити використання біноклів з рентгенівськими променями під час театральних вистав... з морально-етичних міркувань”), подвиги чесних учених, які працювали з радіоактивністю, створення атомної бомби та її використання над Хіросімою та Нагасакі – все це складається в окрему захоплюючу розповідь. Вона надає роману новий додатковий вимір, впускає свіже повітря в чорнобильську тему, що досить-таки застоялась, вперше створює повноцінний контекст для розуміння і самого Чорнобиля, і цього несподіваного роману про нього.

Обкладинка книги
У створенні обкладинки використано сюжет фрески в Санта-Марія-дель-Фьоре “Данте з примірником “Божесвенної комедії” перед входом до пекла”, фрагмент ілюстрації Боттічеллі “Пекло”, акварельний малюнок Тетяни Луньової “Китайська слива”, а також фотографії Олега Векленка (руїна 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС, травень 1986 року) і Олексія Бруса (Сергій Мирний – провідник десанту дизайнерів у Чорнобильську Зону “Чорнобиль => 25”, проведеного 30.11.2009 “Чорнобиль-Тур”).

Отож, на обкладинці у картинній рамі стоїть сам автор – Сергій Мирний, ліворуч бовваніє руїна 4-го енергоблоку ЧАЕС, на задньому плані видніється Дантове пекло, що нагадує одночасно і вир, і смерч, і атомний вибух; а у верхньому правому кутку обкладинки посміхається розквітла рожева слива.
Як відмічає сам автор, Сергій Мирний, світлий фон обкладинки вдало передає оптимістичне спрямування роману, а те, що руїна ядерного реактора менша, ніж постать людини, символічно виражає приборкання катастрофи, її перетворення з “нездоланного, вселенського вічного лиха”, безмірного у просторі й часі, – на важливий, але минаючий епізод розвитку людства.
Яскраво і повно обкладинка відтворює все розмаїття ліній: історичної, героїчної, аналітичної, іронічної, лірично-романтичної, – що, переплітаючись, і створюють життєстверджуюче багатобарв’я роману “Чорнобильська комедія”.

Читати “Дебати в театрі: ЧОРНОБИЛЬ™ (trade mark)” та роман “Чорнобильська комедія”

 

Розсилка
 
Усі права захищені. При використанні матеріалів сайту посилання на сайт видавництва "Структури Гармонії" ОБОВ'ЯЗКОВЕ!