Також на сайті
Дисертація
Наукові статті
Есе
Сайт
picture1
М. Балацького

Послуги


КонкурсиГоловна - Книги - Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова)
Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова)

Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова)Автор: Тетяна Луньова
Книга новел та акварелей “Рукописи не форматуються”– Полтава: Структури Гармонії, 2010. – 168 с.
Подарункове видання з кольоровими ілюстраціями
210х210 (мм)
ISBN 978-966-2519-00-6
Ціна: 40 грн. (без вартості пересилки)

Книга містить 16 новел та повнокольорові акварелі до них.

Нагороди:
Диплом конкурсу “Книжковий дивосвіт України” у номінації “Дебют молодого автора” (листопад 2010 року, м. Київ) .
Лауреат премії Леоніда Бразова в номінації "Проза" (жовтень 2011 року, м. Полтава).


Слухати новелу "Чорнобильське янголя" (15 хв.): читає автор


Завантажити (mp3) -------------------- Якість ----- Розмір
--------------
Новела "Чорнобильське янголя" --
Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова)Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова)Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова)Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова)Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова) -- (33.2 Mb) Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова)
Новела "Чорнобильське янголя" -- - Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова)Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова)Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова)Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова)** --- (6.9 Mb) -
Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова)


Слухати новелу "Азбука" (6 хв. 30 сек.): читає автор


Завантажити (mp3) -------------------- Якість ----- Розмір
--------------
Новела "Азбука" ---------------
Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова)Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова)Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова)Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова)Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова) -- (14.7 Mb) Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова)
Новела "Азбука" ------------------------ Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова)Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова)Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова)Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова)** --- (2.9 Mb) -
Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова)


Слухати новелу "Весільний поїзд" (7 хв.): читає автор


Завантажити (mp3) -------------------- Якість ----- Розмір
--------------
Новела "Весільний поїзд" --------
Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова)Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова)Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова)Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова)Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова) -- (16 Mb) Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова)
Новела "Весільний поїзд" ------------- Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова)Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова)Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова)Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова)** --- (5.6 Mb) -
Книга новел та акварелей "Рукописи не форматуються" (Тетяна Луньова)

Читати рецензії на книгу:
“Хвилеподібний рух гармонії”
“Янголи і квіти серед міста: в очікуванні чуда”


Анотація:
Закорінена в українських народних традиціях, виплекана в любові до української мови, пов’язана з мистецькими творами світової культури, ця книга-альбом є спробою переживання та осмислення різних аспектів сучасного життя.
Книга складається з вербальних і візуальних текстів, органічно поєднаних в структурі кожної з шістнадцяти новел.
Для щирих поціновувачів української мови і культуриКнига новел та акварелей “Рукописи не форматуються”: авторська концепція

Ця книга народилася саме як Книга – не як надрукований та взятий у палітурку текст, не як ілюстрована збірка, не як художній альбом, – а безпосередньо як цілісна Книга, в органічній єдності слів і малюнків – на обкладинці та під обкладинкою.
Найглибиннішим творчим імпульсом, завдяки якому писалася та малювалася ця книга – від часу появи задуму першої новели (вересень 2000 року) до моменту завершення роботи над макетом книги (серпень 2010 року) – було емоційне й інтелектуальне прагнення гармонії між словом і візуальним образом. Це поривання значною мірою виникло як глибоке й серйозне захоплення творчістю великих митців епохи Відродження, коли митець був дослідником і художником в одній гармонійній особі. Мене зачаровують картини, на яких зображені майстерні та робочі кабінети геніїв Ренесансу: їхній світ заповнений одночасно математичними розрахунками, інженерними розробками, дослідженнями в галузях фізики, хімії, анатомії, медицини, астрономії, науково-філософськими трактатами, ескізами й замальовками, картинами. Такий світ контрастує із сучасним світом, у якому відбулася суттєва диференціація різних видів діяльності людини, що призвело до вузької спеціалізації фахівців в усіх без винятку сферах: як наукових, так і мистецьких. У порівнянні із сучасним світом світ Відродження виглядає втраченим раєм цілісного сприйняття й переживання Макро- й Мікрокосмів.
Думається, саме як відлуння Ренесансної гармонії у ХХ столітті постали потужні знакові фігури митців, котрі своєю діяльністю продовжили ренесансну єдність різних способів пізнання та осмислення Всесвіту. Це – Дж.Р.Р.Толкін в епоху модернізму та Умберто Еко в період постмодерну.
Книга новел та акварелей “Рукописи не форматуються” є спробою досягнути такої гармонійної цілісності у пост-постмодерний період.
Будучи закоріненою в ідеї гармонії, книга “Рукописи не форматуються”, спирається також на ідею невипадковості. Визначальними є невипадковість імені й невипадковість структури.
Насамперед зовсім не випадково обрано ім’я самої книги – “Рукописи не форматуються”. Ця назва одночасно вказує на енергетичну пуповину книги і на один з основних художніх прийомів, котрий застосовується в ній.
Енергетична пуповина – це зв’язок з тими художніми й науковими творами, котрі стали для мене взірцями копіткої праці й джерелами натхнення та знань. Передусім – це “Майстер і Маргарита”, про що безпосередньо свідчить назва книги. Цей геніальний роман Михайла Булгакова надихає не лише своїм надієдайним афоризмом “Рукописи не горять”, а й більш жорстким, але, можливо, навіть більш потужним “Боягузтво – найстрашніший гріх”.
Серед криниць, до яких прихиляється книга “Рукописи не форматуються”, – картини Ван Гога, Клода Моне, Фердінанда Ходлера, Джузеппе Арчімбольдо; унікальний пристрій – маятник Леона Фуко; казки про Алісу Льюїса Керролла; романи та наукові розвідки Умберто Еко; праці Фердінанда де Соссюра… Про всі ці твори безпосередньо йдеться в текстах чи малюнках новел. Але, окрім того, джерелами натхнення й підтримки в роботі стали праці, про які немає експліцитних згадок, але без яких ця книга не була б можливою. Це – “Вересовий мед” Роберта Льюїса Стівенсона, картини Катерини Білокур, архітектурний ансамбль Площі Ринок міста Кракова…
Один з основних художніх прийомів у книзі “Рукописи не форматуються” – двозначність чи й багатозначність, і відповідно багатовимірність слова і малюнка. Тому весільний поїзд у книзі – це і святковий кортеж, і звичайний потяг, і метафізичний зв’язок між різними світами; тому Березка – ім’я і квітки, і дерева, і тваринки; тому павучок Фуко – це і павучок, побачений месьє Фуко, і павучок на ім’я Фуко; тому свічі на малюнку до “Медунициного меду” одночасно і горять, і вже погасли; тому акварельне Чорнобильське янголя може мати обидва крила здоровими… Тому рукописи долають два аспекти форматування: форматування як намагання усереднити авторський текст, зробити його звичним, загнати в рамки шаблону, підігнати під загальноприйнятий на сьогодні, на день минущий формат; і форматування як сучасний спосіб знищення інформації, записаної у цифровий спосіб.
Імена персонажів новел є також не випадковими. Літню жінку з новели “Мегаполіс, бджола і квітка” не даремно колись нарекли Маргариткою, і вона змогла збагнути це, пройшовши через нелегкі випробування. Дівчину з новели “До відома відпочивальників” теж не просто так кличуть Анжелою, і вона стоїть на грані відкриття свого призначення й покликання в цьому світі. Та й ім’я професора Капелло в новелі “Арчімбольдо” не просто так збігається з іменем художника-химерника – обидва вони Джузеппе…
Структурно книга “Рукописи не форматуються” заснована на концептах зв’язку і ритму і складається з обкладинки, форзаців та шістнадцяти новел, у межах кожної з яких взаємодіють вербальний та візуальні тексти. Обкладинка пов’язана з текстом завдяки використанню прийому алюзії: останній рядок тексту книги – “Найважливішого не побачити очима” – свідома алюзія, а також завдяки повторенню частинки тексту однієї з новел: на паросткові, зображеному на обкладинці, написаний від руки текст – початок “Павучка Фуко”. Форзаци книги пов’язані з назвою видавництва – “Структури Гармонії”: дерева-книжечки, зображені на них, символізують такі гармонійні (в ідеалі) структури, як сад і книга.
У межах кожної новели акварельні малюнки пов’язані зі словесним текстом сюжетно, емоційно чи/ і тематично. Тобто малюнки є не просто ілюстраціями, а вводять певну тему, створюють відповідний настрій під час читання, а також продовжують сюжетний хід і/ або розвивають ліричний чи філософський мотиви, прописані у вербальних текстах. Зокрема, у новелі “Верес” на третьому малюнку зображено традиційний український весільний жіночий головний убір, що сюжетно продовжує розвиток подій, описаних вербальним текстом, та спонукає до переосмислення таких понять як “молодість – старість” , “перехід”. Водночас і малюнки, і тексти є завершеними, і, значною мірою, самодостатніми.
Ритм у книзі “Рукописи не форматуються” задається чергуванням текстів словесних і акварельних, а також білих сторінок та сторінок заповнених інформацією.
Третьою визначальною ідеєю, покладеною в основу книги “Рукописи не форматуються”, є ідея активної співтворчості читача. Саме тому зміст книги має такий незвичний вигляд: новели подано не в тому порядку, як вони розташовані в книзі. Це – запрошення читачеві самому зібрати власний текст за допомогою текстів цих новел, запрошення до активної співтворчості, до небайдужого прочитання. А чисті білі сторінки, окрім створення ритму, надають читачеві можливість зупинитися після прочитаного і подумати, уявити, помріяти, витворити свою гармонійну структуру.
Отож, Книга новел та акварелей “Рукописи не форматуються” стала для мене як авторки унікальним досвідом переживання гармонійної цілісності буття і, сподіваюся, стане джерелом такого ж досвіду для небайдужих і вдумливих читачів.
Тетяна Луньова

 

Розсилка
 
Усі права захищені. При використанні матеріалів сайту посилання на сайт видавництва "Структури Гармонії" ОБОВ'ЯЗКОВЕ!